BLOG POZASTAVEN! Dočasně
!!Kopírovat informace, tapety aj. se zdrojem prosím:)!!
Prosím o hlásek Beníkovi zde

Článek Adrenalin

16. června 2009 v 20:12 | Ventilka |  Články

Adrenalin za volantem

Chcete-li vidět, jak zdemolovat v několika vteřinách solidní vůz, pusťte si Kobru 11. Tak nějak by mohl znít slogan úspěšného německého akčního seriálu, který trhá divácké rekordy.
Poprvé se policejní tým Kobry 11 představil divákům v březnu 1996, kdy jej stanice RTL uvedla na německou televizní scénu. Téměř okamžitě se seriál dostal na první příčky divácké popularity. Možná ani jeho tvůrci nečekali, že se tak lehce vyrovná americkým projektům podobného typu.
Dnes se Kobra 11 vysílá s úspěchem ve třicítce zemí. Podíváme-li se na jednotlivé díly a zápletky, je zjevné, že honičky v autech a boje s vyděrači, narkomany, mafiány a pašeráky vozů se neobešly bez početné síly kaskadérů, o silné úmrtnosti aut nemluvě.
Náklady na natočení jednoho dílu činí podle údajů TV Nova zhruba 350 tisíc eur. Není divu - v každém dílu se podaří zničit zhruba od jednoho do dvaceti vozů. Od začátku natáčení tak putovalo do šrotu už přes pět set ojetin. Kobra 11 je zkrátka jakousi velkou přehlídkou vozů skvělých značek: od BMW přes Mercedes, Fiat, Porsche až po Toyotu a Opel.
Představitele hlavního hrdiny, policajta Semira, si režisér nevybral náhodou - herec Erdogan Atalay má k adrenalinu a riziku podobně blízko jako jeho figura. Má potápěčský kurz, zkusil si seskoky padákem a rád by se prý zúčastnil kaskadérských výstupů v seriálu; ty mu ale tvůrci s ohledem na bezpečnost zakázali.
V nové, osmé řadě, která teď (kromě pondělní reprízy řady sedmé) běží na Nově, má opět parťáka, jehož "vyfasoval" už v předchozí sérii Christiana Olivera (detektiv Richter). Že si seriál získal spoustu oddaných diváků, je zřejmé. Jen na internetu byste jich našli řadu. Popřejme tedy hrdinům Kobry hodně zdaru, rychlé nohy při útěku z havarovaných vozů a pevné nervy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama