BLOG POZASTAVEN! Dočasně
!!Kopírovat informace, tapety aj. se zdrojem prosím:)!!
Prosím o hlásek Beníkovi zde

Článek Gedeon

16. června 2009 v 19:58 | Ventilka |  Články

Kobra 11: Rychlé zbraně


Když se v roce 1996 poprvé na německých obrazovkách objevil první díl nového krimiseriálu Kobra 11, jeho tvůrci netušili, že se právě ocitli u zrodu kultovní série.
Na našich obrazovkách nyní můžeme vidět již jedenáctou řadu a v hlavních rolích se setkáváme se starým známým Semirem Gerkhanem (Erdogan Atalay) a jeho novým parťákem Chrisem Ritterem (sympatický herec Gedeon Burkhard ze seriálu Komisař Rex).
Sympatický herec Gedeon Burkhard tentokrát bez ´komisaře´Rexe. - foto: TV Nova
Kobra 11 se záhy stala jedním z nejpopulárnějších televizních projektů na světě. Poodhaluje činnost ostrých chlapíků z dálniční policie s rychlými auty a ještě rychlejšími zbraněmi. Ukazuje dálnici jako místo, kde není bezpečno a kde se mění lidské osudy.
Seriál už od prvního dílu fascinuje kaskadérskými výkony, které má na svědomí specialista na akční scény Hermann Joha. Své místo tu najdou tradiční honičky a exploze. Ve skutečnosti bychom se však něčeho podobného dočkali jen stěží. Například výbuchy aut by v reálu rozhodně nevypadaly tak ,,obrovsky" a děsivě. Akční záběry se točí většinou pouze jednou a musí dokonale "sednout". Kaskadérské výkony jsou snímány šestnácti kamerami. Některé z nich jsou dokonce zasazeny do pancéřovaného skla, aby mohly pořídit záběry v bezprostřední blízkosti výbuchu.
Jedna epizoda vyjde produkci v přepočtu přibližně na 10 až 12 milionů korun. Od začátku seriálu bylo sešrotováno více než 2 500 vozů (většina z nich se nakupuje v autobazarech). Natáčí se především v okolí Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu, Hürthu a Bonnu. Pro seriál má opravdová německá dálniční policie slabost, filmařům proto vychází maximálně vstříc. Uzavírky dálnic tak nejsou ničím neobvyklým.
V Hürthu sídlí kaskadérská firma Action Concept, jež ročně vyrobí na třicet hodin bravurně zpracovaných akčních scén. Nedaleko jejího studia se nachází kus dálnice, kde se natáčejí scény, které by na skutečných komunikacích nebylo možné realizovat.
Deset vteřin akčních záběrů se připravuje průměrně deset hodin, na jedné epizodě se pracuje zhruba tři týdny a filmový štáb tvoří přes sto lidí.

zdroj:
http://www.televize.cz/scripts/detail.php?id=19560
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama