BLOG POZASTAVEN! Dočasně
!!Kopírovat informace, tapety aj. se zdrojem prosím:)!!
Prosím o hlásek Beníkovi zde

Článek Semir

16. června 2009 v 19:59 | Ventilka |  Články

Komisař Semir Gerkhan


Když 12. března 1996 německá televize RTL zařadila do svého programu první díl první řady nového seriálu Kobra 11, překonalo uvedení veškerá očekávání.
Dnes tento napínavý seriál běží ve dvacáté řadě jedenáctý rok a patří k nejúspěšnějším ve světové televizní tvorbě vůbec. V rodném Německu má mnohamilionové publikum, u nás na televizi Nova jeho sledovanost vysoko překračuje milionovou hranici.
Erdogan Atalay alias kiomisař Samir Gerkhan - foto: archiv TV NovaKobra je známá napínavými situacemi, honičkami, a výbuchy tak dokonalými, že překonávají snad i Hollywood. Od druhé řady Kobry 11 patří k nejpopulárnějším figurám komisař Semir Gerkhan v podání herce Erdogana Atalaye (40).
Velmi sympatický profesionál nenechá ani jeden zločin nepotrestaný, ve službě je příkladný, a denně dokazuje, že svou práci bere jako poslání.
Erdogan Atalay se narodil v německém Hannoveru. Otec je Turek, matka Němka, a on tak vlastně hraje trochu svůj osud. S hereckou profesí začal brzo, v osmnácti letech v hannoverském divadle. Na jeviště ho dostala jeho příslovečná odvaha.
Hrát chtěl odjakživa, a když se našla příležitost, nebojácně zašel za ředitelem divadla a zeptal se přímo. Protože se zalíbil, dostal nabídku, kterou využil na sto procent - ve hře Aladin a kouzelná lampa.
Brzy zjistil, že pouhá odvaha nestačí, a tak se zapsal na vysokou školu hudební a divadelní v Hamburku. Byl dobrým studentem a záhy to objevily také televizní stanice. Začínal v ARD, potom hlavně v RTL. Tam hrál například v televizních filmech a seriálech Dvojí nasazení, Hlídka či Klaun. Nabídky přišly i z filmu, ale hlavní parketou zůstala přece jen televize.
Životní šanci přinesl Erdoganovi rok 1996, když z RTL přišla nabídka na roli Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11. Od té doby populárního komisaře hrát nepřestal. "Zajímavé na této práci je, že na mne klade nejrůznější úkoly. Velice fyzicky náročné jsou zejména krkolomné scény. A přestože ty nejnebezpečnější dělají kaskadéři, riskovat občas taky musím, a dokonce jsem si z natáčení už odnesl nejeden šrám", svěřil se v jednom interview.
Erdogan Atalay žije s manželkou Annou Marií Pollmannovou střídavě v Berlíně a Kolíně nad Rýnem, kde se také řada epizod natáčí a odehrává. Od listopadu 2002 má ještě další roli, je otcem dcery Amiry Pauletty Melisady.

zdroj:
http://www.televize.cz/scripts/detail.php?id=19560
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama